Szkolenie

SZKOLENIE z zakresu konserwacji, archiwizacji, digitalizacji i opracowania archiwum fotograficznego

26-27 kwietnia 2016 r.
Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 2, Warszawa
Termin nadsyłania zgłoszeń: 10.04

Zapraszamy na szkolenie, podczas którego uczestnicy zapoznają się ze wszystkimi etapami pracy z archiwum fotograficznym. Kompleksowy program obejmuje m.in. zagadnienia związane z konserwacją, archiwizacją i digitalizacją, aż po kwestie udostępniania zbiorów online i pracy ze społecznością lokalną z wykorzystaniem fotografii. Szkolenie poprowadzą eksperci, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z archiwami, w tym specjaliści związani z Fundacją Archeologia Fotografii, Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, Centrum Cyfrowym, Fundacją Integracja, Narodowym Archiwum Cyfrowym.

W programie znajdują się wykłady i praktyczne warsztaty dla niewielkich grup

Dla kogo: szkolenie jest przeznaczone dla pracowników instytucji posiadających i opracowujących archiwa fotograficzne, a także dla wszystkich którzy posiadają własne zbiory i chcą dowiedzieć się, jak odpowiednio o nie zadbać.

pobierz harmonogram szkolenia pobierz >>>

pobierz program szkolenia pobierz >>>

ZAPISY:
Uwaga! Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia na szkolenie z konserwacji, archiwizacji oraz digitalizacji, w ramach projektu „Długie życie fotografii”. Rekrutacja została zakończona. Z osobami zakwalifikowanymi na szkolenie skontaktujemy się do 12 kwietnia.

 

Szczegółowych informacji na temat szkolenia udziela Monika Szewczyk-Wittek

Osobom spoza Warszawy organizator zapewnia bezpłatny nocleg